Drobečková navigace

Úvod > Nebojte se architekta

Nebojte se architekta


Kdy je nám dobrý architekt?

Klienti, kteří za námi přicházejí, jsou často v jedné z následujících situací:„Chceme náš dům snů, a protože jich v životě více stavět nebudeme, potřebujeme, aby to klaplo napoprvé, takže potřebujeme profesionála…“Nebo:„Máme představu, jak by to mělo vypadat, víme, kolik by to mělo stát, ale

Více

Publikováno 3. 3. 2019 15:52

Místo stavby: „Hic sunt leones“

Můj kolega a dobrý kamarád, Jirka Vítek z firmy Pyramida Plzeň, má takový zvláštní zvyk. Po dlouhé době a zcela nečekaně se vynořit se žádostí o zázrak na počkání. Chvíli mi to trvalo, než jsem si na to zvykl, ale nakonec ho mám za to rád, člověka to tak nějak udržuje ve střehu.

Více

Publikováno 3. 3. 2019 15:51

Rekonstrukce historických objektů

Zrušil jsem sekci konstrukce staveb a nahradil jí sekcí novou: Rekonstrukce historických objektů. Proč?Již několikrát jsem zachytil otázky typu „a děláte taky rekonstrukce?“, nebo „…ale pozor, je to starej barák nevím, jestli to také děláte“.

Více

Publikováno 3. 3. 2019 15:51

Miniúvaha nad rekonstrukcí jednoho památkově chráněného objektu

Chci se krátce podělit s čerstvě nabytou zkušeností při rekonstrukci Národního pedagogického muzea. Když jsem procházel dokončenou budovou, kde všechno zářilo čistotou a novotou došlo mi, že v celém domě jsme neudělali nic jiného, než že jsme obrazně vymetli pavučiny, zalátali pár děr a bylo hotovo.

Více

Publikováno 3. 3. 2019 15:50

Proč dělám skicu rodinného domu za 7 500 korun?

Každý den se setkávám s nejistotou lidí, potenciálních zákazníků, pramenící z nejistoty: K čemu nám vlastně ten architekt bude? A ani neuvažují v kategorii kvality architekta, pochybují vůbec o smyslu spolupráce s ním. Důvody?

Více

Publikováno 3. 3. 2019 15:50

Čím teď žije plzeňský architekt

Začátek roku mrtvá sezóna? Kde by se vzalo! Právě dokončujeme koncepční návrhy dvou rodinných domů, které ač od sebe poměrně dost vzdáleny (jeden Praha východ, druhý v těsném okolí Plzně) mají jedno společné – stavebníky, kteří vědí, že stavbu domu nelze ponechat náhodě.

Více

Publikováno 3. 3. 2019 15:49

BAU2015, Mnichov, Německo

24. ledna 2015 skončil v Mnichově stavební veletrh BAU2015. Jezdím tam pravidelně a zvědavě se těším se na něco SKUTEČNĚ nového. Co by český architekt mohl využít, poučit se a ještě trochu předstihnout kolegy.

Více

Publikováno 3. 3. 2019 15:49

Bilance 2014

Bilance uplynulého roku „po stavařsku“: vyprojektováno více než 10 domů, každý z nich představuje kolem 1 000 položek rozpočtu. Statisticky vzato asi 10 000 položek, které musí architektovi projít ročně rukama. Vlastně hlavou (mnohdy i několikrát).

Více

Publikováno 3. 3. 2019 15:48


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.