Drobečková navigace

Úvod > Nebojte se architekta

Nebojte se architekta


Při komunikaci s našimi nově příchozími klienty zjišťuji, ze kolem povolání architekta existuje řada mýtů a nejasností. Když v rámci našeho rozhovoru začnu klientovi objasňovat to, s čím jsme schopni mu pomoci, mnohdy slýchám větu: "... a tohle architekt také dělá?!" "Ano, u nás ano", odpovídám.

Chtěl bych vám touto sérií textů dát jakýsi manuál, jak na architekta. Odpovědět na otázky: Kdy chodit za architektem, co po něm můžu chtít, jak spolupráce s ním probíhá a v neposlední řadě, co od něj očekávat. Jediné, co vám zde nepovím je, kolik stojí architekt. To se totiž dozvíte v sekci "cena architekta" tohoto webu.

1. díl: "Kdy je nám dobrý architekt?"

Klienti, kteří za námi přicházejí, jsou často v jedné z následujících situací:„Chceme náš dům snů, a protože jich v životě více stavět nebudeme, potřebujeme, aby to klaplo napoprvé, takže potřebujeme profesionála…“Nebo:„Máme představu, jak by to mělo vypadat, víme, kolik by to mělo stát, ale

Více

Publikováno 3. 3. 2019 15:52

2. díl: "K čemu je dobrý architekt?"

V tomto díle si povíme něco o tom, jaké služby může klient od architekta chtít. Může se to zdát jako banální otázka, ale divili byste se. Mnoho lidí má představu o architektovi jako o "zdobiči, dekoratérovi“.

Více

Publikováno 3. 3. 2019 15:51

3. díl: "Jak vypadá spolupráce s architektem?"

Tři myšlenky o vztahu klienta a architekta, jak to vidím já:

Více

Publikováno 3. 3. 2019 15:51

4. díl: "Jak to děláme my"

V minulých dílech jsme si vysvětlili, kdy a k čemu je dobrý architekt. V tomto díle si povíme o tom, jak probíhá spolupráce klienta a architekta při stavbě domu.

Více

Publikováno 3. 3. 2019 15:50

5. díl: "První kontakt a skica"

Architektonická epopej začíná často kontaktním emailem klienta, ve kterém nám v několika větách popíše svoji situaci. Například: "Kupujeme pozemek a plánujeme na něm stavbu rodinného domu pro čtyřčlennou rodinu. Pozemek je tam a tam, prosím, napište mi, jak nám s tím můžete pomoci.

Více

Publikováno 3. 3. 2019 15:50

6. díl: "Architektonická studie vs. projektová dokumentace"

V následujícím textu bych chtěl objasnit pojmy architektonická studie a projektová dokumentace.

Více

Publikováno 3. 3. 2019 15:49

7. díl

Více

Publikováno 3. 3. 2019 15:49

8. díl

Více

Publikováno 3. 3. 2019 15:48


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.