Drobečková navigace

Úvod > Nebojte se architekta > Rekonstrukce historických objektů

Rekonstrukce historických objektůZrušil jsem sekci konstrukce staveb a nahradil jí sekcí novou: Rekonstrukce historických objektů. Proč?
Již několikrát jsem zachytil otázky typu „a děláte taky rekonstrukce?“, nebo „…ale pozor, je to starej barák nevím, jestli to také děláte“. Vážení dělám, a nejen že navrhuji rekonstrukce, dokonce je navrhuji moc rád. Je to asi i tím, že historické objekty byly stavěny s určitou velkorysostí a nadsazeností, dnes bychom řekli rezervou. Tím jsou i dnes stále využitelné a dobře nám slouží. Poznámka na okraj - Uvidíme, jestli naši potomci budou takto mluvit i o našich stavbách.
Obecně se o rekonstrukcích dá říci, že se starými domy je to jako s lidmi: když jim děláte něco, co nechtějí, vzpouzí se a je to těžká dřina. Zato když se k nim přistupuje ohleduplně, jde to úplně samo a také stavba stojí mnohem méně peněz. Takže, pro klienty, kteří chtějí rekonstruovat, nechť ať je výše uvedené takovou malou radou do začátku.

Ne snad že bych konstrukce staveb přestal kreslit, ale lidé se již naučili vnímat skutečnost, že to je nedílnou součástí architektovy práce a nemusím tedy na to explicitně upozorňovat.


Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.